Město Mattinata

Městečko Mattinata, které má přibližně 7 000 obyvatel, se nachází v jižní a možná nejkrásnější části poloostrova Gargano asi 30 minut klidné chůze od areálu Villaggio Riccio.

Má klidnou pěší zónu s úzkými uličkami, typickými pro jižní Itálii, elegantními obchůdky, romantickými kavárničkami a pizzeriemi.

Poloostrov Gargano

Poloostrov Gargano vybíhá do Jaderského moře a vytváří v něm malebnou siluetu ostruhy. Je součástí kraje Puglia s hlavním centrem Bari.

Celý poloostrov je dnes chráněnou krajinnou rezervací se zákazem stavby nových objektů a proto je téměř nenarušen vlivem přetechnizované civilizace. Nachází se zde pár hotelů, vilových penzionů, apartmánů a několik menších kempů. Panenská příroda v okolí Mattinaty – místa, kde budete trávit Vaši dovolenou, je připravena Vám poskytnout neopakovatelný výhled na moře, vápencové skály, jeskyně, útesy a malebné zátoky.

Itálie

Itálie je stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově. Uvnitř Itálie leží dva městské státy: v Římě Vatikán (sídlo papeže) a San Marino. Z východu Itálii omývá Jaderské moře, z jihu Jónské moře a ze západu Tyrhénské moře a Ligurské moře. Celková délka pobřeží je 7600 km. K Itálii patří tři velké ostrovy Sardinie, Sicílie a Elba. Itálie je členskou zemí Evropské unie a NATO. 

Hlavní město: Řím
Měna: EUR
Jazyk: italština