Časté dotazy

Jak dlouho trvá cesta do Itálie na tábor do areálu Villaggio Riccio?

Vzdálenost z ČR (z hlavního odjezdového místa v Brně) do tábora je cca 1 500 km a trvá přibližně 18 hodin včetně bezpečnostních a hygienických přestávek. Vyjíždí se v odpoledních hodinách (z Brna ve 13 hodin -
cca 7 dní před odjezdem Vám zašleme přesné pokyny k odjezdu) a přijíždí se do cíle v ranních až dopoledních hodinách (vždy záleží na dopravní situaci) – Vaše děti cestu prakticky prospí.

Kdo se stará o děti v průběhu cesty?

Autobus je vypraven pro účely tábora a již během cesty se o děti starají jejich oddíloví vedoucí, kteří s nimi budou také po celou dobu pobytu a také na cestě zpět.

Je pobyt v zahraničí pro mé dítě bezpečný?

Bezpečnost dětí je pro nás opravdu prioritou a klademe na ni obrovský důraz! Veškeré informace o bezpečnosti a zajištění zdraví naleznete ZDE: http://www.taboryumore.cz/bezpecnost-a-zdravi

Může se mé dítě zúčastnit tábora pokud je alergik nebo má intoleranci na potraviny?

Ano může. O podávání veškeré medikace se postará náš zdravotník. Léky předají  rodiče u odjezdu včetně seznamu a dávkování. U intolerance na jídlo jsme vzhledem k velmi dobře vybavené profesionální kuchyni schopni přizpůsobit vaření pro individuální potřebu vašeho dítěte (např. bezlepková dieta, vegetariánská dieta apod.).

Moje dítě neumí cizí jazyk jak se domluví v zahraničí?

Nemusíte mít obavu všichni vedoucí i veškerý personál areálu od vedení až po údržbáře jsou Češi domluví se kdykoliv s kýmkoliv. Na výletech mimo areál (např. výlet do městečka Vieste nebo na tradiční trhy) je k dispozici mimo vedoucích také italsko - česky mluvící průvodce.

Kdy mohu zavolat svému dítěti na tábor?

Ideální doba pro kontaktování Vašich dětí je v poledním klidu (13 - 14 hod.) nebo po večeři (19 - 20 hod.). Prosíme Vás, abyste dodržovali tyto časy, neustále zvonící telefony a odbíhání dětí velmi narušuje program celého oddílu. V případě nutnosti nebo neodkladných záležitostí můžete kdykoliv kontaktovat hlavního vedoucího na telefonním čísle: +420 605 159 256 (Aneta Kuklínková).

Kolik potřebuje moje dítě na tábor peněz a v jaké měně?

Tábor je nastaven tak, aby i bez peněz Vaše dítě nijak nestrádalo - množství a četnost stravy, pitný režim, výlet v základní ceně tábora, žádné skryté poplatky apod. Nicméně předpokládáme, že byste rádi dostali pohled nebo nějaký suvenýr a také třeba chcete dopřát své ratolesti navíc nějakou tu zmrzlinu nebo jinou dobrotu. Myslíme, že vhodná a dostačující částka je v rozmezí € 50,00 - € 150,00. V případě zájmu o nepovinné výlety je nutno tuto částku navýšit o jejich cenu.

Co uprchlíci?!

Neustále v mediích propíraná věc, která je v rámci „senzace“ obecně dost zveličována. Obavy z přítomnosti uprchlíků jsou zbytečné. Celé Gargano a městečko Mattinata je malou oblastí a žije poklidným, typicky jiho-italským životem. Nedisponuje velkým přístavem a nemohou zde připlout žádné velké lodě. Z našich dlouholetých zkušeností se nikdy v Mattinatě žádné skupiny uprchlíků neobjevily. Areál je také velmi dobře zabezpečen viz:  http://www.taboryumore.cz/o-tabore. Narozdíl od ČR, kde heslo pomáhat a chránit bývá často nenaplněno tak v Itálii si místní policie velmi dobře chrání své území a obyvatele.

Jsou děti na táboře pojištěné v případě úrazu?

ANO, v ceně tábora je zahrnuto cestovní pojištění do zahraničí, které se vztahuje na celou dobu konání pobytu (včetně cesta autobusem tam i zpět). Cestovní kancelář je dále pojištěna na odpovědnost a proti úpadku (viz. cena zahrnuje).

Mohou si děti na tábor brát drahé věci?

Na tábory nedoporučujeme brát drahé mobilní telefony, notebooky, ani další drahou elektroniku či další drahé věci. Přiveze-li si dítě na tábor přesto drahé, ale nepotřebné věci, činí tak na své vlastní riziko.

GARGANO CK s.r.o. v souladu s Všeobecnými obchodními podmínkami, nepřebírá odpovědnost za jejich případnou ztrátu nebo poškození.

Kde si mé dítě na táboře může uschovat hotovost?

Kapesné je možno uschovat ke svému oddílovému vedoucímu na základě potvrzení o „úschově kapesného“. Kapesné bude vedoucí vydávat (i po dílčích částkách) dle požadavků dítěte oproti jeho podpisu.

Co když nastane situace, kdy je nutné, aby mé dítě odjelo předčasně domů (zdravotní nebo rodinné důvody)?

Doprava mezi ČR a Itálií je kyvadlová - autobus jezdí přibližně 3x týdně. V případě nutnosti jsme schopni zajistit dopravu Vašeho dítěte předčasně zpět domů do ČR i s doprovodem.